Máte dotaz? (+420) 266 090 711 (Po-Čt: 7:30-16:30, Pá 7:30-14:00)


Aktualizovaný katalog rekuperací Helios KWL

Zveřejněno 28/02/2020
Katalog rekuperací Helios KWL
Rekuperace vám pomůže zbavit se plísní a roztočů
Stále častěji se hovoří o energetických úsporách domů, ale i bytů. Snažíme se ušetřit každou korunu zateplováním domů, výměnou starých oken za nová, těsnější. Teplo nám sice v domě drží, ale také se tu perfektně daří plísním a roztočům. Důvod je jednoduchý - dům "nedýchá". Pokud člověk pravidelně nevětrá, je to o to horší.

Proto se v poslední době hovoří také o energeticky úsporném větrání. A právě v tom dokážou významně pomoci větrací jednotky se zpětným získáváním tepla, tzv. rekuperace. Ty dokážou efektivně vyměňovat vzduch v místnostech, a to zcela automaticky bez zásahu uživatele. Větrací jednotky Helios KWL lze navíc jednoduše napojit na systémy tzv. chytrého domu.

Jak vlastně funguje rekuperace?
Odtahovým prvkem odvádí znehodnocený vzduch zatížený vlhkostí, škodlivinami a pachy z kuchyně, koupelny a WC do tepelného výměníku větrací jednotky. Vzduch zvenku proudí současně hermeticky odděleně do výměníku, který přijímá tepelnou energii odváděného vzduchu. Jednotky Helios mají certifikovanou účinnost až 90 %. Připojením zemního výměníku tepla lze tento proces energeticky optimalizovat. Přes talířové ventily a další přívodní prvky proudí filtrovaný a předehřátý vzduch do obývacího pokoje nebo ložnice a udržuje tak tepelnou pohodu. Dveřní mřížky zajišťují cirkulaci vzduchu uvnitř bytové jednotky.

Celý systém rekuperace je pro své 100% fungování nutné dobře naprojektovat. Jen perfektně vzájemně vyladěné prvky mohou vést k nejlepším výsledkům a zároveň k bezpečné a snadné montáži. Helios, jenž má v oblasti větrání mnohaleté zkušenosti, nabízí ucelený sortiment větracích jednotek s úspornějšími a efektivnějšími EC motory (lokální jednotky pro jednotlivé místnosti, podstropní jednotky, kompaktní nástěnné jednotky i velké stacionární jednotky) a veškeré příslušenství. Získáte tak spolehlivé řešení od jednoho dodavatele!
Ucelené informace najdete v katalogu KWL
Aktualizovaný katalog KWL vám přináší přehled větracích jednotek s průtoky od 45 m3/h do 2600 m3/h, vč. jejich technických parametrů a také přehled příslušenství, jako jsou hygroboxy, zemní výměníky tepla, systémy izolovaného potrubí, tlumiče hluku, větrací ventily, topné registry a mnoho dalšího.
Stáhnout katalog

Mohlo by vás zajímat

Katalogy ke stažení

Všechny katalogy přehledně na jednom místě najdete v sekci Ke stažení.

Detail o výrobci

Více informací o výrobci, jehož jsme výhradním zastoupením v ČR.

E-shop EST

Nejen produkty tohoto výrobce zakoupíte na našem e-shopu.

Máte zájem o naše produkty? Máte technický dotaz? Chcete poptat do projektu?

Ozvěte se nám. Jsme tu pro vás!

Kontaktujte nás
Elektro-System-Technik s.r.o.
Pod Pekárnami 338/12
CZ – 190 00 Praha 9-Vysočany
T: +420 266 090 711
F: +420 266 090 717
E: obchod@est-praha.cz
Spojte se s námi!
bookcartphonedownload
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram