Máte dotaz? (+420) 266 090 711 (Po-Čt: 7:30-16:30, Pá 7:30-14:00)

Elektrotechnika – naše poslání již od roku 1991

Již 30 let působíme na českém trhu a exkluzivně vám nabízíme elektroinstalační materiál, osvětlovací techniku, vzduchotechniku, komunikační systémy a kabely renomovaných výrobců z Německa, Francie, Belgie, Rakouska či Itálie, kteří patří ke špičce ve svém oboru. Jsme rovněž specialisty na systémy KNX.
Poznejte nás →Proč s námi spolupracovat? →Důležité dokumenty ke stažení →Začalo to před 100 lety (timeline) →

Poznejte nás

Sídlo společnosti a hlavní sklad

Sídlo a hlavní sklad je v Praze 9, v historické budově bývalého podniku ČKD. Budova se nachází poblíž stanice metra Vysočanská (trasa B). Slovenská firma sídlí v Novom Meste nad Váhom. Jejich výhodná poloha umožňuje dobrou dostupnost a zaručuje plynulé dodávky zboží.
Zobrazit na mapě →

Showroom osvětlovací techniky

V centrále naší společnosti můžete navštívit showroom osvětlovací techniky. Inspiraci zde najdou nejen architekti, projektanti a obchodní partneři, ale i koncoví zákazníci. Showroom je i konzultační místo, nejen pro oblast osvětlení (včetně návrhů a montáží), ale i pro ostatní sortiment naší společnosti.
Domluvit si schůzku →

Technická podpora a poradenství

Obraťte se na nás s důvěrou s vaším návrhem, projektem či technickým dotazem! Pomůžeme s výběrem, návrhem, výpočtem či vizualizací osvětlení pro interiér i exteriér. Pomůžeme vám rovněž s řešením inteligentní elektroinstalace či s vhodným řešením v oblasti biometrických systémů.
Napište nám →

E-shop B2B/B2C

Nakupujte elektroinstalační materiál, kabely, komunikační a řídicí techniku a vzduchotechniku on-line pohodlně z domova či kanceláře.
Přejít do e-shopu →

Prodejní místa

Naše produkty můžete zakoupit přes velkoobchody, u vybraných maloobchodních prodejců, ve vybraných světelných či designových studiích.
Seznam prodejců →

Certifikace

Společnost Elektro-System-Technik s.r.o. je zapojena do systému zpětného odběru a využití odpadů z obalů EKO-KOM a do kolektivního systému ASEKOL.
Certifikáty ke stažení →

Proč s námi spolupracovat?

Stabilní zázemí a dobrá kondice naší společnosti
Zaměstnanci, kteří vám ochotně poradí a pomohou
Vlastní skladové prostory a vozový park
Showroom produktů a školení
Máme více než 25 let zkušeností na trhu

Důležité dokumenty ke stažení

Ninja Column 1Ninja Column 2Ninja Column 3
Profil společnostiSoubor PDFSTÁHNOUT
Logo společnosti EST (formáty JPG, AI CMYK, AI Pantone)Archiv ZIPSTÁHNOUT
Všeobecné obchodní podmínky ESTSoubor PDFSTÁHNOUT
Reklamační protokolSoubor PDFSTÁHNOUT
Odstoupení od smlouvySoubor PDFSTÁHNOUT
Osvědčení ASEKOLSoubor PDFSTÁHNOUT
Certifikát EKO-KOMSoubor PDFSTÁHNOUT

Začalo to před 100 lety

Výběr sídla firmy EST nebyl náhodný. Elektrotechnika provázela rodinu i firmu Grawe již od počátku 20. století. Když se naskytla příležitost odkoupit stále funkční budovu bývalého ředitelství firmy Kolben, kde sám Emil Kolben úřadoval (po svém návratu z Evropy a Ameriky, kde spolupracoval s Nikolou Teslou a Thomasem A. Edisonem), Michael Grawe neváhal ani vteřinu a budovu s okolním pozemkem odkoupil, a tím navázal na více než stoletou tradici obchodování v elektroprůmyslu.

Elektrotechnika – naše poslání již od roku 1991.

Současnost

I v současné době neustále rozšiřujeme škálu nabízených produktů a modernizujeme technické zázemí firmy. Vylepšujeme a doplňujeme náš e-shop www.est-shop.cz a úspěšně provozujeme e-shop i pro slovenské zákazníky.
Sídlo společnosti Elektro-System-Technik

2018

Otevíráme první showroom Brumberg LCC (LED Competence Center) v České republice. Přímo v centrále společnosti a na ploše více než 150 m2 můžete zažít světlo a genius loci Vysočan! 
Stáváme se výhradním dodavatelem chytrých zámků značky Nuki, spouštíme webovou stránku a začínáme s úspěšným prodejem v České republice a na Slovensku.
Náš e-shop získává certifikát Heureka Ověřeno zákazníky.

2015

Po více jak 10 letech se vracíme na mezinárodní veletrh Amper s velkou expozicí, a to hned u hlavního koridoru vedle značek jako ABB nebo OBO Bettermann. Na 100 m2 představujeme celou škálu našich produktů vč. novinek. Na veletrhu rozdáváme přes 500 ks slunečních brýlí a také více než 10 kg popcornu v originálních kelímcích. Díky nim jsme vidět i daleko od naší expozice :-)
Vydáváme první číslo občasníku BESTNews, které si záhy získává oblibu zejména ve velkoobchodech elektromateriálem.
Stánek EST na veletrhu Amper 2015

2002

V reakci na potřeby trhu s elektrotechnikou se na Slovensku, rovněž v Novom Meste nad Váhom, zakládá firma Elektro-Component-Technik s.r.o. (ECT), zabývající se výrobou, montáží a kompletací kabelové konfekce pro osvětlovací techniku.

2001

Pozitivní vývoj na českém trhu a poptávka po kvalitních produktech umožňují rozšíření firmy i na Slovensko. Geograficky i logisticky nejvýhodnější místo pro sídlo firmy EST Elektro-System-Technik, s.r.o. se ukazuje Nové Mesto nad Váhom.

1991

V porevoluční době vidí Michael Grawe velký obchodní potenciál, vstupuje na český trh a zakládá firmu Elektro-System-Technik s.r.o. (EST) se sídlem v Praze-Hůrce a od roku 1993 v Praze-Vysočanech, v historické budově bývalého ředitelství firmy Kolben.
Díky dlouholeté spolupráci s německými výrobci Berker, Doepke, Helios, Theben a Walther-Werke (sdružení e-pool) se EST stává jejich výhradním prodejcem v České republice.

1969

Po náhlé smrti zakladatele přebírá vedení firmy jeho mladý syn Michael Grawe a produktové portfolio firmy dále rozšiřuje.

1921

Rudolph Friedrich Eduard Grawe zakládá u Tegernsee firmu Grawe, která obchoduje s elektrotechnickým materiálem v celém Bavorsku. Zakrátko se mimo jiné firma Grawe etabluje jako stěžejní prodejní místo firmy Brown Boveri & Cie (dnešního koncernu ABB).
Původní sídlo Grawe v Tegernsee
Elektro-System-Technik s.r.o.
Pod Pekárnami 338/12
CZ – 190 00 Praha 9-Vysočany
T: +420 266 090 711
F: +420 266 090 717
E: obchod@est-praha.cz
Spojte se s námi!
apartmenteyelicenseusersstorecartpushpincheckmark-circle
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram