Efektivní řízení osvětlení znamená mít světlo přesně tam a tehdy, kde je potřeba – ne o vteřinu dřív a ne o watt víc. Právě v tom vynikají čidla Theben PIRA T, která kombinují precizní detekci pohybu, sledování úrovně jasu a schopnost reagovat na přítomnost osob i v klidových situacích. Výsledkem je chytré a úsporné ovládání světla, které šetří energii i vaši pozornost.
Moderní prostory, ať už se jedná o chodby, kanceláře, učebny nebo skladové haly, kladou stále větší důraz na komfort a energetickou efektivitu. Theben PIRA T se dokáže přizpůsobit všem – reaguje na pohyb i na úroveň denního světla a rozsvítí jen tehdy, když je to opravdu potřeba. Jakmile prostor opustíte, světlo zhasne automaticky, bez zbytečného svícení a bez nutnosti sahat na vypínač.
Základem fungování je pasivní infračervená technologie (PIR), která reaguje na tepelné změny v prostoru. Theben ale u řady PIRA T posouvá běžnou detekci pohybu o krok dál – modely jako PIRA T8 DE, PIRA T AP nebo PIRA T6 Mini jsou vybaveny tzv. detekcí přítomnosti. To znamená, že dokážou zachytit i jemnější pohyby, jako je například práce u stolu nebo pohyb rukou, a světlo tak zůstane zapnuté i v momentech, kdy se člověk v místnosti téměř nepohybuje.
Standardní varianta PIRA T zase spolehlivě pokrývá detekci pohybu v rozsáhlých prostorech a modely PIRA TC DE/AP nabízí obdélníkovou oblast detekce, ideální například pro dlouhé chodby, skladové prostory nebo haly.
Díky možnosti nastavení citlivosti, doby zpoždění a prahu osvětlení lze senzor přesně přizpůsobit podmínkám konkrétního prostoru. Měření intenzity okolního světla pak zajišťuje, že světlo se rozsvítí pouze tehdy, když je ho skutečně nedostatek – a nikoli při dostatečném denním osvětlení.
Přednosti čidel Theben PIRA T
- Detekce pohybu a přítomnosti podle typu – možnost sledování i jemných pohybů v zóně.
- Dva samostatné kanály přítomnosti a světla pro řízení více světelných okruhů.
- Verze s rozšířeným dosahem pro dlouhé chodby a rozsáhlé prostory.
- Přesné měření jasu pro optimální využití denního světla.
- Nastavitelná doba zpoždění a citlivost pro maximální flexibilitu.
- Snadná montáž do stropů nebo podhledů, rychlé uvedení do provozu.
- Miniaturní verze čidla Pira T6 Mini.
- Elegantní, nenápadný design v bílé nebo šedé barvě.




Čidla Theben PIRA T představují spojení komfortu, přesnosti a úspory energie v jednom řešení. Spolehlivě automatizují řízení osvětlení v různých typech prostorů – od administrativních budov a škol až po bytové či komerční objekty. Jejich instalace je rychlá a nastavení intuitivní, takže už během několika minut získáte systém, který se o světlo stará sám – efektivně, spolehlivě a s minimální spotřebou.
Theben – německá tradice již více než 100 let
Společnost Theben patří mezi nejuznávanější evropské výrobce v oblasti automatizace budov. Už více než sto let vyvíjí a vyrábí zařízení pro spínání v závislosti na čase, světle a teplotě – od časových spínačů a soumrakových relé přes termostaty až po moderní čidla přítomnosti a inteligentní systémy KNX. Produkty Theben se vyznačují precizním zpracováním, dlouhou životností a špičkovou kvalitou, kterou ocení jak profesionálové, tak běžní uživatelé.
Potřebujete poradit s kompatibilitou nebo výběrem?
Ozvěte se nám – rádi pomůžeme. Kontaktujte naše technické oddělení: telefon +420 266 090 721 nebo e-mail podpora@est-praha.cz
Vaše spokojenost je pro nás nejvíc
VYNIKAJÍCÍ Na základě 151 hodnocení Zveřejněno na Google Martin TučekTrustindex ověřuje, že původní zdroj recenze je Google. rychle, spolehlive ;)Zveřejněno na Google Rosta PfefferTrustindex ověřuje, že původní zdroj recenze je Google. Potřeboval jsem poradit s měřením teploty v bojleru. Dostal jsem všechny potřebné informace a komunikace s Michalem byla na výbornou 👍. Nebojte se zeptat, není to chatbot 😉Zveřejněno na Google Daniel FišnerTrustindex ověřuje, že původní zdroj recenze je Google. Pan Dvorčák pomohl při návrhu chytrého osvětlení do naší rekonstrukce bytu. Pomohl vybrat jednotlivé prvky vzhledem k našim potřebám popsal jejich fungování a doporučil automatizace. Rozhodně zachránil fungování naší domácnosti. Neodbyl ani při našich hloupých dotazech a vše pro nás vyjasnil. Skvělá zkušenostZveřejněno na Google David StavíčekTrustindex ověřuje, že původní zdroj recenze je Google. Komunikace s panem Michalem v naprostém pořádku. Vše vysvětlil. Díky jeho radám vše v pořádku vyřešeno a to i s né moc funkčním bytovým interkomem Czechphon.Zveřejněno na Google Vojta RočekTrustindex ověřuje, že původní zdroj recenze je Google. Všechno v topuZveřejněno na Google Marek DytrychTrustindex ověřuje, že původní zdroj recenze je Google. Bylo mi porazeno, tak jak jsme potřeboval. DěkujiZveřejněno na Google Libor NovotnýTrustindex ověřuje, že původní zdroj recenze je Google. Vše co jsem potřeboval vyřešili a jsou velmi ochotní.Zveřejněno na Google Sobeslav JakubickaTrustindex ověřuje, že původní zdroj recenze je Google. Velice kvalitní poradenství jsem dostal od pana M. Dvorčáka při druhotné instalaci zámku NUKI. Vše proběhlo rychle a bezproblémově.Zveřejněno na Google Pavel KadlecTrustindex ověřuje, že původní zdroj recenze je Google. Snažili se poradit, můj specifický dotaz ale nevyřešili. Přesto doporučuji kontaktovat.
